Šildymo prietaisai

Pasirenkant šildymo prietaisus, reikia atkreipti dėmesį ne tik į grožį, bet ir į šildymo efektyvumą. Dėl masyvių šildymo prietaisų inertiškumo sudėtinga operatyviai reguliuoti šilumos atidavimą į patalpas. Todėl sparčiai pereinama prie lengvų radiatorių modelio. Buvo sukurtas standartas plieniniams radiatoriams, kurie pasižymi geromis šiluminėmis techninėmis charakteristikomis ir puikia išvaizda. Plieninių radiatorių aukščių ir ilgių gama leidžia juos naudoti įvairiose sudėtingose situacijose, t.y. kai žemai sumontuotos palangės, kai reikia aukšto radiatoriaus ir kt. Panašiomis savybėmis pasižymi ir radiatoriai iš aliuminio. Tačiau daugeliu atvejų radiatoriai iš aliuminio negali būti montuojami šildymo sistemose, kur panaudoti variniai vamzdžiai.
Reguliavimo prietaisai
Šildymo prietaisų šilumos atidavimą galima reguliuoti tik naudojant reguliavimo armatūrą. Populiariausias ir efektyviausias prietaisas yra termostatinis ventilis, savo komplekte turintis termostatinę galvutę. Jos pagrindinis elementas yra termobalionėlis, kuris, veikiamas kambario temperatūros, plečiasi arba traukiasi. Tokiu judesiu judėdamas jis per svirtį uždaro arba atidaro termostatinį ventilį, taip reguliuodamas šilto vandens kiekį, patenkantį į radiatorių. Termostatinę galvute galima nustatyti pageidaujamą patalpos temperatūrą. Išeinant ilgesniam laikui iš patalpos ar namo, patartina temperatūrą patalpose pažeminti (maždaug 4°C). Pažeminus temperaturą patalpoje 1°C, jus sutaupote 4-5 proc. šilumos ir kuro. Termostatinio ventilio galvutė taip pat reaguoja ir į patalpas patenkančią papildomą šilumą nuo veikiančių elektrinių buitinių prietaisų, žmonių ar saulės radiacijos. Ji neleidžia patalpai perkaisti, mažindama vandens patekimą į radiatorius, taip sutaupydama dar keletą procentų šilumos.
Jau turime radiatorinės šildymo sistemos, kuri gali būti taikoma praktiškai bet kurios paskirties objekte, universalų techninį sprendimą vienbučiams ir daugiabučiams namams, viešbučiams, restoranams, parduotuvėms, kontoroms, bankams ir kt. Sistema ypač greitai montuojama.
Pasirinktas vamzdynų išvedžiojimo principas leidžia visus vamzdynus paslėpti grindų konstrukcijoje, nedarant joje jokių sujungimų. Sistemoje panaudotas nedidelis kolektorius, prie kurio jungiamas šilumos šaltinis ir visi skirstomieji vamzdynai. Kai ši sistema montuojama daugiabučiame name, ji tampa buto šildymo sistema, nes įrengiama kiekviename bute. Šiuo atveju kolektorius jungiamas prie vienintelio bute esančio stovo ir čia gali būti įrengiamas šilumos sunaudojimo skaitiklis. Ypač populiaru daugiabučiuose namuose įsirengti dujinį sieninį katilą, šildantį butą ir ruošiantį karštą vandenį buičiai. Šildymo sistema gali būti prijungta ir prie šio katilo. Radiatoriai su kolektoriumi jungiami lanksčiais daugiasluoksniais vamzdžiais. Specialus plieninio radiatoriaus VKO tipas jungiamas vamzdžiais „iš apačios”, kai vamzdis išlenda iš grindų. Šis sprendimas pasižymi gera estetine išvaizda. Daugiabučio namo bute šildymo sistema sumontuojama per 1-1,5 dienos. Vienbučiame name kolektorius įrengiamas kiekviename aukšte. Temperatūra kiekvienoje patalpoje reguliuojama termostatiniais ventiliais. Šio tipo šildymo sistema jau plačiai taikoma individualiuose namuose, nes greitai sumontuojama, patikima ir nebrangi. Galvodamos apie kiekvieno buto šilumos apskaitą daugiabučiuose namuose, šią šildymo sistemą naujai statomuose namuose pradėjo diegti Vilniaus ir Kauno namų bendrijos.

Naujausi straipsniai: