Kelionės autobusais

Lietuvos miestus ir sostinę Vilnių su įvairiomis Europos šalimis jungia daugiau kaip 50 automobilių kelių maršrutų.

Viena seniausių keleivinio transporto įmonių Lietuvoje pradėjo veikti Kaune 1934 m. 1939 m. jau buvo apie 70 autobu­sų, daugiausia ,,Mercedes Benz” firmos. Karo metu autobusų eismas nutrūko, o buvo atkurtas 1945 metais.

Dabar Lietuvoje veikia Lietuvos nacionalinė vežėjų asociacija LINAVA. ir tarptautinė Europos vežėjų asociacija  EURO-LINES. Tarptautinėje bilietų agentūroje galima rezervuoti ir įsigyti autobusu bilietus į šimtus Europos miestų. Veikia smulkių siuntų gabenimo maršrutiniais autobusais skyrius. Šiuo metu susisiekimui naudojami įvairių konstrukcijų autobusai: 7-8 vietų mikroautobusai, 20-22 keleivius vežantys vidutines talpos autobusai, 50-ies vietų autobusai ir dviaukščiai autostradų autobusai, kuriuose gali važiuoti nuo 70 iki 100 keleivių. Autobusai turi komfortabilią įrangą: plačius panoraminius langus, kondencionavimo įrangą, muzikine įrangą, atverčiamas sėdynes, šaldytuvus, tualetus, talpias bagažines,

Daugelis autobusų turi bufetus, stalus deryboms. Autobusuose yra faksai,  videosistemos. Tokie autobusai yra skirti sudėtingoms ir ilgoms kelionėms.

Kelionė – sunkus moralinis ir fizinis išbandymas. Važiuojant autobusu ilgus nuotolius sugaištama daug laiko pavargstama dėl nepatogumų. Tiksliau tariant, tai stresinė situacija daugeliui žmonių, išskyrus mėgstančius ir įpratusius dažnai keliauti. Planuojant kelionę, svarbu gerai išmanyti transporto priemonių ypatybes, ekonomiškumą. Tai labai svarbus veiksnys, lemiantis dalį kelionės kainos. Kelionės autobusais palyginti pigi, todėl autobusais dažniau važinėja mažesnes pajamas gaunantys žmonės. Autobusas gali atlikti ne tik pagrindinės priemonės vaidmenį(turistams vežti iš šalies į kitą šalį, keliauti po vieną šalį), bet ir papildyti kitas(pervežant turistus iš oro uosto į viešbučius ar organizuojant ekskursijas). Kelionės autobusais turi ir privalumų, ir trūkumų.

Privalumai keliaujant autobusu:

 

Trūkumai keliaujant autobusu :

Naujausi straipsniai: