Beicavimas ir lakavimas

Nubeicuotos ir nulakuotos grindys atrodo natūraliai, o apsauginis beico ir lako sluoksnis ilgam suteikia joms tvirtumo. Anksčiau beico ir lako pasirinkimas buvo gan menkas, tačiau dabar yra įvairiausių šių medžiagų rūšių.

Technika. Grindis galima paprasčiausiai tik nulakuoti, o nubeicuotas grindis paprastai reikia dengti dar ir laku. Visuomet perskaitykite gamintojo informaciją ant pakuotės ir įsitikinkite, ar beicas ar lakas, kurį išsirinkote, yra tikrai tinkamas grindims – kai kurios jų rūšys nesuteikia ilgalaikio apsauginio poveikio ir atsparumo, būtino grindims.

Pradžioje nuvalykite visą grindų paviršių medvilnine šluoste, suvilgyta denatūruotu spiritu, – taip pašalinsite dulkes ir šiukšles. Spiritas greitai išgaruoja, o grindų paviršius tampa visiškai švarus, be jokių dulkių.

Naudokite beicą su medžio pluošto dalelėmis; tolygiai paskirstykite jį. Beicuokite kiekvieną grindų lentą atskirai, priešingu atveju persidengiantys beico sluoksniai sugadins grindų vaizdą. Jei reikia, padenkite grindis papildomais beico sluoksniais – paprastai grindims pakanka dviejų sluoksnių.

Kai beicas visiškai išdžius, grindis padenkite laku – taip suteiksite grindims ilgalaikę apsaugą. Lakuokite kruopščiai, kad visas gimdų paviršius pasidengtų tolygiai. Kad grindys būtų ypač atsparios aplinkos poveikiu, galite padengti jas papildomu (dar vienu arba dviem) lako sluoksniu. Lakuodami grindis keliais sluoksniais, po kiekvieno sluoksnio išdžiūvimo jas šiek tiek pašlifuokite.

Spalvų ir raštų įvairovė. Dažydami grindų lentas, galite šiek tiek paeksperimentuoti, kad patalpoms suteiktumėte ekstravagantišką ir individualų stilių. Spalvos suteikia gyvumo, o naudodami skirtingų spalvų dažus, galite sukurti ir raštą.

Kas antrą lentą dažykite ta pačia spalva.Ryškiai mėlyna puikiai pakeis įprastą natūralios medienos spalvą.

Kai mėlyni dažai išdžius, likusias lentas dažykite kontrastiška spalva – išgausite skirtingų spalvų linijas. Jei reikia lentas padenkite papildomu apsauginiu dažų ar lako sluoksniu.

Kiti natūralios medienos grindų apdailos būdai. Yra dar daugybė būdų, kaip galima dažyti ir lakuoti natūralios medienos grindis. Vaškavimas: tai vienas iš tradicinių grindų apdailos būdų. Vaškuotos grindys puikiai atrodo, vaškas ypač tinka senoms grindlentėms, kurioms reikia daugiau priežiūros nei naujoms grindims. Tačiau bet kokiu atveju grindų vaškavimas yra gana daug pastangų reikalaujantis darbas. Grindis dažnai reikia perlakuoti ir poliruoti, kad jos atrodytų gražiai. Jei jas iš pradžių padengsite patentuotais patvariais apsauginiais dažais, reikės mažiau vaško sluoksnių.

Dažų glazūra: patentuota dažų glazūra naudojama vietoj dažų ir lako. Grindys glazūros sluoksniu padengiamos taip pat, kaip dažais, tik vėliau jų nereikia nulakuoti. Vandeniniai dažai: įprasti grindų dažai yra aliejiniai. Jie gana ilgai džiūna, taigi dažymo darbai užtrunka nemažai laiko. Šiuo metu turime didžiulį vandeninių dažų pasirinkimą. Jie tokie pat ilgalaikiai, kaip ir aliejiniai dažai, tačiau nereikia taip ilgai laukti, kol išdžius.

Naujausi straipsniai: